SM8S30A-TP
- Mfr.Part #
- SM8S30A-TP
- Manufacturer
- Micro Commercial Components (MCC)
- Package/Case
- Datasheet
SM8S30A-TP
- Description
- TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO218AB
- Stock
- Quality
- Manufacturer :
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 136A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-218AB
- Power - Peak Pulse :
- 6600W (6.6kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-218AB
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 33.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 48.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 30V